o mojej walce z kamieniem żółciowym, o medycynie alternatywnej a także o Francji, języku i kulturze tego kraju
Blog > Komentarze do wpisu

Pasty do zębów: Elmex i Aronal

Pierwszą pastę Elmex kupiłem sobie za dolary w Pewexie. Potem ta pasta pojawiła się również w naszych sklepach więc mogłem sobie na nią pozwolić z mojej złotówkowej pensji. Były to pasty pochodzące ze Szwajcarii. Następnie przez kilka lat Elmex był produkowany w Polsce. Kiedy w naszym kraju przestano produkować tą pastę dystrybutor sprowadzał ją i nadal sprowadza z Niemiec.

Wcześniej nie za bardzo dbałem o zęby więc mając dwadzieścia lat były już mocno przerzedzone. I stał się cud. Przez dwadzieścia kilka lat czyszczenia zębów Elmexem i dwoma innymi pastami firmy GABA, nie mam żadnych nowych ubytków, nie bolały mnie nigdy zęby. Dodam, że szczotkuję zęby jedynie raz dziennie i konsumuję sporo słodyczy.

Powiecie Państwo, że to mało prawdopodobne. Coś w tym jednak być musi, bo podobne efekty znane mi są od mojej najbliższej rodziny a wystarczy sobie poczytać opinie użytkowników na stronie wizaż.pl aby nabrać podejrzeń, że moja tak (na pierwszy rzut oka) nachalna reklama może być prawdą.

Zacytuję tutaj jedną tylko opinię:

Ilena

"Ta pasta to ideał mam aparat ortodontyczny ... wczesniej raz w roku musialam sobie leczyc conajmniej 4 ząbki ...teraz nosze aparat co oznacza ze higiena jest trudniejsza a nie mam zadnego ubytku juz przez ponad 2 lata to jest jakis cud ;D moja rodzinka leczy sie u dentysty ja nie musze ... oni jakos nie chca sie przekonac do tej pasty bo maja niby swoje ulubione ... kocham jej smak, zapach, wyglad

mam jeszcze zel do fluoryzacji i pyn do plukania

Używam tego produktu odd 2 lat
Ilość zużytych opakowań:wiele

Ponowny zakup: Tak"


OK, jeśli ktoś od dziecka dba szczególnie o zęby, używa nawet innej pasty, która może być nawet mniej skuteczna, ale jeśli ten ktoś nie miał z nimi nigdy większych problemów to moja rada go nie dotyczy jednak większość ludzi, szczególnie starszych, ma z zębami spore problemy i myślą sobie, że skoro zęby im się psują to już tak musi być. A to nie jest prawdą. Właśnie w tych cięższych przypadkach należy zainwestować w tę dobrą pastę. Gdy ktoś ma zdrowe zęby i pod wpływem tego co piszę zmieni pastę może mu nie odpowiadać smak, to jak się ona pieni, cena - czyli rzeczy drugorzędne. Najważniejsze, że ta pasta działa a jej skuteczność można ocenić wtedy, gdy chore zęby wymagają pomocy.

Pasta Elmex jest przeznaczona do pielęgnacji zębów, likwidacji płytki nazębnej. Jest jeszcze pasta Aronal, z tej samej rodziny, do pielęgnacji dziąseł z witaminą A. Niestety, od kilku lat nie można jej dostać w naszych sklepach. Ostatnio kupiłem sobie kilka sztuk kiedy wracałem do Polski będąc przejazdem w Szwajcarii. Siostra twierdzi, że służy jej ta pasta nawet lepiej niż Elmex. (opinie o tej paście również na stronie wizaż.pl - na razie tylko dwie). Jest jeszcze Meridol. Poleca się ją przy krwawiących dziąsłach. Inna dobra pasta, która podobno działa przy tym to Lacalut Active.

Tak więc nawet jeśli ktoś ma jeszcze tylko kilka swoich zębów i to w nie najlepszej kondycji to warto spróbować zająć się nimi myjąc je pastami Elmex, Aronal i Meridol. Polecam. Warto!

Pastą Elmex myjemy zęby na wieczór i już potem nic nie jemy. Zaleca się aby po myciu wypluć resztki pasty ale nie wypłukiwać już pasty wodą! Rano natomiast używa się pasty Aronal. Takie są zalecenia producenta.

PS. Na blogu Doktor Bart znalazłem pożyteczną informację, że przed używaniem nowych szczoteczek do zębów dobrze je zdezynfekować wkładając na noc do 3% roztworu wody utlenionej.

Z innych recenzji past do zębów zainteresowały mnie pasty Lacalut Active i Elgydium.

piątek, 29 sierpnia 2008, kuszaba

Polecane wpisy

  • Trawienie - część pierwsza

    Trawienie polega na rozłożeniu pokarmów na cząsteczki, które organizm będzie mógł wchłonąć do krwi i dalej do komórek. Trawienie pokarmu rozpoczyna się już w na

  • Hemoroidy

    Hemoroidy to inaczej żylaki odbytu: żyły w tym miejscu rozszerzyły się, działa na nie spore ciśnienie więc wypełniają się krwią, (to ciśnienie zwiększa się jesz

  • Świńska grypa i witamina C

    Dwa lata temu pisałem o doktorze, który nazywał się Robert Fulton Cathcarth i wyleczył wiele tysięcy beznadziejnych przypadków dzięki witaminie C. Właśnie czyt

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
www.jarkosfera.pl Licznik dni Żołnierze Wyklęci - Zapomniani Bohaterowie

Czas ucieka,
Wieczność czeka...Nakarm glodne dziecko - wejdz na strone www.Pajacyk.pl
Valid XHTML 1.1

Poprawny CSS!


statystyka
Skopiuj CSS